Extinguish the Heat. Runda piąta – czy warto sięgnąć po tą lekturę?

Extinguish the Heat. Runda piąta – czy warto sięgnąć po tą lekturę?

“Extinguish the Heat. Runda piąta” to książka, koło której nie można przejść obojętnie. Autorka, Katarzyna Barlińska, postarała się o to, żeby zapewnić czytelnikowi głębokie przeżycia, które towarzyszą nawet po zakończeniu lektury. Wraz z główną bohaterką przeżywa się wszystkie emocje, płacze się wraz z nią, planuje i przewiduje. Książka przeznaczona jest dla odbiorców dorosłych, którzy niejedno w życiu przeżyli i wiedzą jak często ból istnienia przeplata się z ogromnym szczęściem.

O czym opowiada książka “Extinguish the Heat. Runda piąta”?

“Extinguish the Heat. Runda piąta” opowiada o losach Victorii Clark. Kobieta porzuciła swoje rodzinne miasto, aby spełnić życzenie zmarłej matki i zacząć studiować na prestiżowej uczelni, a następnie zdobyć dobrą pracę. Czy ktoś będzie w stanie stanąć jej na drodze?

Victoria realizuje swój plan krok po kroku i wydaje się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Niestety wystarczy tylko jeden telefon, żeby zniszczyć nie tylko cały świat Victorii, ale także jej brata. Główna bohaterka powieści “Extinguish the Heat. Runda piąta” nieoczekiwanie zmuszona zostaje do powrotu do rodzinnego miasta. Decyzja ta ma przykre konsekwencje – lata leczenia i próby zapomnienia o trudnej przeszłości wydają się nic nie znaczyć w obliczu wyzwań, które spotyka na swojej drodze. Co gorsza, w następnych miesiącach kobieta będzie musiała stawić czoła zupełnie nowym wyzwaniom i tajemnicom.

Victioria w tomie “Extinguish the Heat. Runda piąta” staje przed dylematem: czy spróbować dowiedzieć się całej prawdy na temat matki, a może lepiej zamknąć na zawsze ten rozdział życia? Największym problemem dla bohaterki jest obudzenie dawno zapomnianych uczuć do pewnego chłopaka, który ma bardzo poranioną duszę. Skrupulatny plan na życie, w którym nic nie miało pozostać przypadkowe, sypie się jak domek z kart, a stare demony wychodzą z ukrycia.

Dlaczego warto przeczytać tą książkę?

Książka “Extinguish the Heat. Runda piąta” jest idealna pozycją dla każdego, kto lubi poruszające i wciągające pozycje. Od tej lektury ciężko się oderwać choćby na moment. “Extinguish the Heat. Runda piąta” trzyma w napięciu aż do samego końca, który… złamie serce niejednemu czytelnikowi.

Relacja młodych ludzi, chociaż burzliwa i toksyczna, tak naprawdę jest niesamowicie piękna i warta obserwacji. “Extinguish the Heat. Runda piąta” ma trochę inny klimat niż poprzednie części, a główna bohaterka, Victoria, bardzo się zmieniła. To sprawia, że historia jest jeszcze ciekawsza, niebanalna i na pewno warta przeczytania.