Extinguish the Heat. Runda piąta – co tym razem czeka Victorię Clark?

Extinguish the Heat. Runda piąta – co tym razem czeka Victorię Clark?

Victoria Clark decyduje się zmienić swoje życie pod wpływem ostatniej woli zmarłej matki. Tak dowiadujemy się o przeprowadzce do Lewiston w stanie Maine. Na tym nie koniec – nasza bohaterka rozpoczyna studia na prestiżowej uczelni i myśli o znalezieniu dobrze płatnej pracy. Jej życie jest uporządkowane. Czy może to jednak pozory? Co przyniesie “Extinguish the Heat. Runda piąta”?

“Extinguish the Heat. Runda piąta” – pozorne szczęście

Z boku mogło wydawać się, że przeprowadzka z rodzinnego Culver City jest najlepszym możliwym wyjściem. Prawda była jednak inna. Okazało się, że czasem przeszłość nie daje nam spokoju. Wystarczył jeden telefon… Telefon, który zburzył to, na co Victoria pracowała przez lata. Tajemnicza rozmowa uświadamia też Clark, że matka mogła nie być z nią do końca szczera.

Perspektywa powrotu do Culver City z dnia na dzień stała się bardzo realna. Victoria zaczyna się miotać – zapomnieć o tym, co było czy może poznać skrywane sekrety? Z biegiem czasu okaże się też, że jej historia jest dla niej samej zupełnie nieznana. Główna bohaterka będzie zmuszona podjąć wiele niełatwych decyzji. Każdy kolejny krok będzie zdawać się trudniejszym wyzwaniem. Z jednej strony pojawia się chęć poznania prawdy, natomiast z drugiej czuć, że grunt zaczyna osuwać się spod nóg. Czy poznanie prawdy zawsze jest potrzebne?

Powrót do Culver City

“Extinguish the Heat. Runda piąta” to kolejny raz, kiedy Victoria mierzy się z tym, co przynosi życie. Nasza bohaterka dochodzi do wniosku, że musi poznać prawdę bez względu na konsekwencje. Jednocześnie trudno nie odnieść wrażenia, że dziewczyna jest osobą, która potrzebuje wsparcia. Nie jest to ktoś, kogo stać na to, aby mierzyć się z mroczną przeszłością.

To wszystko sprawia, że czytelnicy mogą być pewni niezwykle wciągającej historii. Opowieści, w której nie będzie brakować skrajnych emocji. Katarzyna Barlińska (pseudonim Heryteria Pizgacz) zadbała o nagromadzenie emocji, które niełatwo będzie znieść nawet czytelnikom. Co przyniesie “Extinguish the Heat. Runda piąta”?